Program slovenských národných slávností 2013

 PROGRAM SNS 2013

28. júla 2013 (nedeľa)
19.00  – Vernisáž Česť našej metle (nádvorie SPŽ)

31. júla 2013 (streda)
20.00 – Vernisáž Kreatívna banátska paleta (Galéria Zlaté remeslá)

1. augusta 2012 (štvrtok)
9.00 – Zdravotnícke sympózium Úloha výskumu a prevencie v primárnej zdravotnej ochrane (veľká sieň Obce)
17.00 – Slávnostné zasadnutie k 10. výročiu NRSNM (Zhromaždenie APV, Nový Sad)
18.00 – Vernisáž Olejomaľby zo slovenských prostredí (Galéria Pegas)
19.00 – Vernisáž Petrovské pohľady V. Združenia petrovských výtvarných umelcov (priestory TO)
20.00 – Stretnutie slovenskej študujúcej mládeže s prezentáciou práce slovenských mládežníckych združení (Slovenský dom, B. Palanka)
22.00 – premiéra dokumentárneho filmu Óda rovine (nádvorie SVD)

2. augusta 2013 (piatok)
10.00 – Otvorenie 9. medzinárodnej filatelistickej výstavy PETROVEC FILA 2013 (ZŠ Jána Čajaka)
11.00 – Otvorenie samostatnej výstavy Vladimíra Urbančeka Moje rodisko (Dom MSS Ľudovíta Mišíka)
11.30 – Prijatie delegácií partnerských miest u predsedu Obce
17.00 – Vernisáž Magický exlibris Karola Félixa (KŠH)
18.00 – Výstava k 60-ke akademického maliara Pavla Čániho (GZM)
19.30 – Otvorenie výstavy fotografií Ota Filipa Desaťročie v objektíve k 10. výročiu NRSNM (foyer SVD)
20.00 – Ja som národ – vstupný program SNS (sieň SVD)
21.30 – 50 rokov slovenského rokenrolu – retrospektívny koncert slovenských rokových skupín (Námestie slobody)

3. augusta 2013 (sobota)
9.00 – Vítanie hostí (SVD)
9.00 – Futbalový turnaj mladších pionierov a začiatočníkov (Vrbara)
10.00 – Slávnostné zasadnutie Zhromaždenia MSS (sieň SVD)
12.00 – Deň otvorených dverí s príležitostným programom (chrám Boží SEAVC v Petrovci)
13.00 – Slávnostné otvorenie Jarmoku umenia (Ul. maršala Tita)
13.00 – Súťaž vo varení zajačieho paprikáša (Klub drobnochovateľov)
15.30 – Prezentácia kníh slovenských autoriek v organizácii ASSŽ (veľká sieň Obce)
16.00 – Prezentácia činnosti mládežníckych združení zo slovenských osád  (Mládežnícky klub Vrbara)
16.30 – Koncert duchovnej hudby – Janko Siroma a Margaréta Benková (chrám Boží SEAVC)
17.30 – Stretnutie slovenských dolnozemských učiteľov (veľká sieň Obce)
18.00 – Futbalový zápas veteránov  FK Mladosť – FK Dolný Kubín (Vrbara)
20.30 – Na priedomí – galakoncert našich folklórnych súborov (ihriská ZŠ)


4. augusta 2013 (nedeľa)
7.00 – Súťaženie športových rybárov (kanál DTD)
9.00 – Súťaženie stolných tenistov (ZŠ Jána Čajaka)
9.00 – Súťaženie poľovníkov (lovecký dom Lesík)
9.00 – Tenisový turnaj tenistov amatérov (ihriská SA-HA)
9.30 – Slávnosťové bohoslužby s Večerou Pánovou v chráme Božom SEAVC v Petrovci
10.00 – Turnaj SNS v šachu (hala ZŠ Jána Čajaka)
15.00 –  Popoluška – detské divadelné predstavenie ZŠ Bratstvo z Aradáča (sieň SVD)
16.00 – Stretnutie slovenských novinárov (reštaurácia Aroma)
17.00 – Organový koncert Vladimíra Kopáčika (chrám Boží SEAVC v Petrovci)
18.00 – Futbalový zápas k 90. výročiu FK Mladosť FK Mladosť Petrovec – FK Vojvodina (Vrbara)
19.00 – Ako sme sa hrali, keď sme boli malí – galakoncert detských folklórnych súborov (ihriská ZŠ)
21.00 – Frajerčenia na tretej ulici – divadelné predstavenie KUS Zvolen z Kulpína, réžia Michal Babiak (sieň SVD)

SPRIEVODNÉ MANIFESTÁCIE:

13. júla 2013 (sobota)
10.00 – Turnaj v malom futbale o putovný pohár veľvyslanca Slovenskej republiky JE Jána Varša (Selenča)

28. júla 2013 (nedeľa)
10.00  – Cyklistické preteky v Šíde
 
27. júla – 28. Júla 2013 (sobota – nedeľa)
16. Predslávnosťové dni v Kulpíne

1. augusta 2013 (štvrtok)
20.00 – Výstava akademickej maliarky Márie Gaškovej (ÚKVS, Nový Sad)

3. augusta 2013 (sobota)
9.00 – Filatelistická burza (ZŠ Jána Čajaka)
 

Zdroj: maticaslovenska.rs

Meniny

Dnes má meniny: Ľudovít
Zajtra: Samuel
Napozajtra: Ružena, Silvia

Pranostiky

Pre dnešný deň nieto záznam.

Facebook

©2004-2017 Petrovec.com | www.petrovec.com | admin@petrovec.com